PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
16 listopada 2021

Dzień Studenta 2021

Dzień Studenta 2021

Historia

Międzynarodowy Dzień Studenta obchodzimy już od 70 lat! 28 października 1939 roku studenci Wydziału Medycyny praskiego Uniwersytetu Karola demonstrowali, by uczcić święto państwowe w Czechosłowacji. W czasie trwania demonstracji jeden z uczestniczących w niej studentów, Jan Opletal, został postrzelony i zmarł dwa tygodnie później. 15 listopada jego ciało miało zostać przetransportowane z Pragi do jego rodzinnego domu na Morawach. W jego procesji pogrzebowej uczestniczyły tysiące studentów, którzy przekształcili kondukt w antynazistowską demonstrację. Akcja została krwawo stłumiona, ponad 1200 studentów zostało aresztowanych i zesłanych do obozów koncentracyjnych. 17 listopada dziewięcioro studentów i profesorów zostało straconych bez procesu sądowego.

W związku z tymi wydarzeniami w 1941 roku podczas kongresu International Students Council ustanowiono dzień 17 listopada Międzynarodowym Dniem Studenta.

Co u nas z okazji Dnia Studenta?

Drodzy Studenci, postanowiliśmy umilić Wam ten dzień i zorganizowaliśmy dla Was FOTOBUDKĘ! Będzie ona stała w holu wejścia głównego 17 listopada w godzinach 10:30 - 14:30.  Zachęcamy do korzystania i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze znajomymi. 
Dodatkowo w holu Auli Comeniana zostanie postawiona Tablica Życzeń. Zastanówcie się, czego sobie życzycie z okazji Dnia Studenta i zapiszcie to na tablicy. Podobno życzenia zapisane w tym dniu się spełniają. 

Czego Wam życzymy?

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta
życzymy Wam drodzy Studenci, aby czas studiów był czasem twórczych i inspirujących działań. Stwarzamy Wam środowisko, w którym będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności, rozwijać zainteresowania, a posiadaną wiedzę wykorzystywać w praktyce.

JM Rektor
i Władze Uczelni

 

 

Wielu inspirujących chwil, przeżytych w murach Uczelni,
wspaniałych przyjaźni na całe życie,
wiedzy i umiejętności, z których będą Państwo mogli czerpać nie tylko w pracy zawodowej.
Radosnego i owocnego studiowania!

Życzy
Monika Kościelniak
Dyrektor Instytutu Pedagogicznego

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta życzę Wam wielu sukcesów w nauce i życiu osobistym. Bądźcie ciekawi świata i zgłębiajcie tajniki przyszłego zawodu, a w tym niech Wam pomoże jaką oferuje nasz Instytut Politechniczny. Niech się spełnią Wasze marzenia i plany. 

Z pozdrowieniami,
Halina Pacha Gołębiowska
Dyrektor Instytutu Politechnicznego

 

Drodzy Studenci,
Szanowni Państwo

z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta przekazuję Państwu najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu horyzontów. Jestem przekonany, że po zakończeniu trudnego okresu pandemicznego będziecie Państwo kontynuować studia bez uciążliwych ograniczeń i obostrzeń. Dla Państwa pożytku, z całą pewnością, funkcjonować też będzie w pełni wymiana zagraniczna, co umożliwi Państwu uczestniczenie w wymianie z uczelniami partnerskimi i kontakty ze studentami z innych krajów.
Życzę Państwu wiele zdrowia.


Przemysław Bartkiewicz
Dyrektor Instytutu Gospodarki i Zarządzania Przestrzenią

 

Drodzy Studenci!

Czego może Wam życzyć wykładowca z Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej? Oczywiście super kondycji fizycznej i psychicznej!. Radości, mimo trudnych czasów cieszcie się młodością, korzystajcie z tego co daje czas studiów i nasza Uczelnia.

Krystyna Cieślik
Dyrektor Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej

 

Szanowni Państwo - Studenci filologii w Instytucie Lingwistyki Stosowanej

17 listopada  -  Międzynarodowy Dzień Studenta to Wasze święto. Potraktujmy to jako dzień Waszych praw specjalnych (z umiarem w ich realizowaniu!) i na moment wspólnie zapomnijmy o obowiązkach i troskach. Życzę Wam dużo fantazji, wielkiej wiary w zwycięstwo na każdym polu i nieustannego ukochania języków obcych, których znajomość  jest Waszym bezcennym kapitałem. Smakujcie studencie życie, które niezależnie od wszystkiego co wokół, jest piękne i niepowtarzalne. Jesteście wspaniali, mądrzy i skazani na sukces, który  - nie wątpię – będzie udziałem każdego z Was. Dziś macie święto, niech więc każda minuta tego dnia będzie świąteczna i wyjątkowa.

Aleksandra Wojciechowska
Dyrektor Instytutu Lingwistyki Stosowanej

 

Drodzy Studenci,

z okazji Waszego święta, życzę Wam satysfakcji ze studiowania, abyście czerpali radość z nauki, ale również znajdowali w życiu czas na rozwój osobisty, pracę, bycie z innymi. Mieli jak najwięcej czasu wolnego w czasie sesji poprawkowej.
Niech czas spędzony na Uczelni da Wam możliwość rozwoju, określenia życiowych celów oraz przyniesie wiele nowych znajomości, a nawet przyjaźni, które będą dla Was ważne w dalszym życiu.

Arleta Loga
Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej

 

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta życzę Wam, CIĄGÓW szczęścia dążących do nieskończoności, wspaniałych MOMENTÓW podczas studiowania na naszym kierunku oraz aby wszystko było w NORMIE. Życzę Wam również odwagi w wyznaczaniu życiowych celów i wytrwałości w ich osiąganiu. 

Z pozdrowieniami,
Agnieszka Branderburg
Instytut Politechniczny

 

Szanowne Studentki,
Szanowni Studenci,

W dniu Waszego święta życzę Wam wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Józefina Matyla
Instytut Pedagogiczny

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta, życzę Wam wielu sukcesów w Nauce, satysfakcji ze studiowania, niewyczerpanych pokładów energii i jak najwięcej czasu wolnego w czasie sesji poprawkowej.

Życzy Przemysław Grobelny
Instytut Politechniczny

 

Ze wszystkich recenzji jakie czytamy każdego dnia, liczy się tylko ta, którą wystawiamy sami sobie.
Drodzy studenci, dużo łagodności w stosunku do siebie, twórzcie wewnętrzny spokój niezależny od opinii innych.

Roman Martynów
Instytut Lingwistyki Stosowanej

 

Drodzy Studenci!

Z okazji Waszego Święta życzę Wam wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do wyznaczonego celu oraz entuzjazmu w odkrywaniu nowych zjawisk. Niech Wasze privatissima rozbudzą w Was ciekawość i skłonią do refleksji nad człowiekiem i światem. W tej fascynującej podróży niech Wam towarzyszą słowa wybitnego niemieckiego prozaika Thomasa Manna, zaczerpnięte z jego powieści pt. Czarodziejska góra (niem. Der Zauberberg): „Najistotniejszym i naturalnym powołaniem człowieka jest jego doskonalenie się” oraz hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafόna, z powieści Cień wiatru ( hiszp. La sombra del Viento): „Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej.”

mgr Karolina Pawlak
Instytut Lingwistyki Stosowanej

 

Drodzy Studenci,

z okazji Dnia Studenta składam najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów w życiu prywatnym oraz na polu naukowym i zawodowym. 

Jakub Bauman
Instytut Politechniczny

 

W Dniu Studenta życzenia nieustannej ciekawości życia, świata i nauki, bo jak powiedział Albert Einstein: „To cud, że ciekawość jest w stanie przetrwać formalną edukację”!

Alicja Franek
Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej

 

"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga,
Łam czego rozum nie złamie!
Młodości! Orla Twych lotów potęga,
Jako piorun Twoje ramię!"

Anna Maćkowiak
Instytut Pedagogiczny

 

Dear Students!

Remember to set your goals High and always dream Big!
Best wishes for your brightest future :)

Your teacher 
Edyta Mróz
Instytut Lingwistyki Stosowanej